Для переходу на стару версію сайта перейдіть за посиланням

Щодо випадку африканської чуми свиней в Житомирській області

kaban dikiy.jpg

Відповідно до інформації Головного управління ветеринарної медицини в Житомирській області 06.02.2016 на території мисливського клубу ТОВ «КСК» в 58 кварталі Поташнянського лісництва Радомишльського лісгоспу Житомирської області було виявлено 7 трупів диких кабанів.

При дослідженні відібраних від 4 трупів кабанів проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 06.02.2016 встановлено діагноз - АЧС (експертний висновок № 000672 п.м./16).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 07.02.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Радомишльській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.

У зону захисту (радіус 3 км) увійшло с. Став-Слобода, в якому відсутнє поголів’я свиней.

В осередку виявлення захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС. Створено групи з єгерських служб для депопуляції диких кабанів, бродячих собак та котів в загрозливій зоні.

Проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо небезпеки захворювання та заходів із недопущення занесення збудника АЧС у приватні господарства громадян.

 

2016.02.08 15:36