Для переходу на стару версію сайта перейдіть за посиланням

Підсумки діяльності державної служби ветеринарної медицини України у 2013 році та завдання на 2014 рік

00000409_b.jpg

Вчора у у Білоцерківському національному аграрному університеті відбулося засідання колегії Держветфітослужби України.

У роботі колегії взяв участь перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України І.Бісюк, голова Громадської ради при Держветфітослужбі України В. Лісовенко та голова Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України О.Рудь.

Начальники головних управлінь ветеринарної медицини в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, директори державних науково-дослідних контрольних інститутів, регіональних, спеціалізованих та міської в м. Севастополі державних лабораторій ветеринарної медицини, начальники підрозділів ветеринарної міліції МВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, керівники державних підприємств ”Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” та ”Укрветсанзавод” розглянули важливі питання забезпечення продовольчої безпеки держави , а саме:

-? щодо епізоотичного стану в Україні по заразних хворобах тварин, включаючи африканську чуму свиней, а також особливо небезпечних хвороб для людей і тварин;

-? здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та застосування заходів адміністративного впливу спеціалістами ветеринарної медицини;

-? забезпечення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за харчовими продуктами;

-? про організацію та роботу лабораторно-діагностичної мережі Держветфітослужби України в 2013 році;

-? надходження та використання коштів загального та спеціального фондів державного бюджету у 2013 році та пропозиції на 2014 рік тощо.

На колегії відзначено, що протягом звітного періоду спеціалістами ветеринарної медицини проведена ефективна діяльність щодо вдосконалення нормативно-правової бази галузі. Внесено зміни до Закону України “Про ветеринарну медицину” приведено у відповідність до діючого законодавства низку нормативно-правових актів.

Проводилась постійна робота щодо здійснення контролю за охороною території країни від занесення збудників інфекційних хвороб з інших країн, за виконанням планів протиепізоотичних заходів із оздоровлення господарств від туберкульозу, лейкозу, утримання тварин, виконання заходів направлених на збереження і відтворення поголів'я, роботою підприємств із заготівлі, переробці і зберіганню продуктів та сировини тваринного походження. Загрозливою залишається ситуація щодо поширення на територію України африканської чуми свиней з Російської Федерації, яка зареєстрована в цій країні. На постійному контролі державної служби ветеринарної медицини знаходились питання щодо нагляду за забезпеченням епізоотичного благополуччя птиці та тварин, дотримання суб’єктами господарювання ветеринарно-санітарних вимог.

2014.02.21 12:15